Як обрати кроватку для малюка

Дитяче ліжко є одним з найважливіших предметів меблів для будь-якої сім'ї з маленькою дитиною. Воно не тільки забезпечує комфорт та безпеку для малюка, але і допомагає батькам відпочити та відновити сили.

Купити ліжко трансформер чи звичайне? Із бортиком або без? Виконане з дерева чи з пластику? Сьогодні ми розповімо, як обрати ліжко в дитячу – щоб підтримати правильний розвиток малюка та приємний сон. Ось декілька корисних порад, які допоможуть вам зробити вибір.

Розмір та матеріал

Перш за все, вам потрібно визначити розмір ліжка, який підходить для вашої дитини. Існує кілька стандартних розмірів кроваток для малюків, але важливо пам’ятати, що деякі дитячі матраци можуть бути більшими або меншими, ніж стандартні розміри. Це саме стосується і нестандартних ліжечок – наприклад, дитяче ліжко машина. Варто врахувати це під час планування бюджету. Купити матрас частіше за всього можна одразу при виборі ліжка.

 • Стандартний розмір матраса під дитячу кроватку: 120х60 см
 • Розмір матрасика під люльку в коляску: 80х60 см
 • Матраси у ліжко для підлітка: 160х70 см, 160х80см, 190х80 см, 190х90 см

Також варто звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена кроватка. Найбільш популярними є дерев'яні кроватки, але ви можете знайти і інші варіанти, такі як пластикові або навіть ротангові.

 • Дерево:
  • Переваги: Дерев'яні дитячі ліжка зазвичай є міцними та довговічними. Вони можуть мати природний вигляд, а також бути лакованими або фарбованими безпечними фарбами для дитячих меблів.
  • Недоліки: Можуть бути важкими, і деякі лаки чи фарби можуть містити хімічні речовини, яких слід уникати. 
 • Пластик:
  • Переваги: Легкий, доступний у різних кольорах. Пластикові дитячі кроваті зазвичай нескладно мити.
  • Недоліки: Може бути менш міцним порівняно з іншими матеріалами.
 • МДФ та ДСП (деревоволоконна та частководерев'яна плита):
  • Переваги: Легкі, доступні та можуть бути оброблені безпечними матеріалами для дітей. МДФ може мати більш гладку поверхню порівняно з натуральним деревом. 
  • Недоліки: Може пошкодитися при сильних ударах.

Матеріал в першу чергу впливає на те, як довго ваше ліжечко прослужить вам та наскільки зручно буде малюкові. До того ж, деякі моделі ліжечка виготовляють лише з одного або двох матеріалів. Наприклад, якщо ви шукаєте ліжко трансформер дитяче, то більшість варіантів будуть саме з матеріалу ДСП.

Давайте розглянемо найбільш популярні варіанти деревини для ліжечок:

 • Ольха. Дерево ольхи має темно-коричневий колір і часто волокнисту структуру. Ольхова деревина використовується для виготовлення меблів, панелей, підлоги, виробів ремесел і, іноді, для конструкційного використання.

 • Бук. Володіє яскравою текстурою і стійкістю до зносу. Це дерево виглядає естетично та може бути використано для створення елегантних меблів.

 • Горіх. Дерево горіха відоме своєю твердою та дуже привабливою
  деревиною. Є кілька видів горіха, таких як чорний горіх та горіх великий. Горіхова деревина широко використовується для виготовлення меблів високої якості, музичних інструментів, різноманітних виробів ремесел, а також для внутрішньої обробки будинків.

 • Липа. Липа відома своєю швидкоростучістю і високою родючістю. Вона має гладку, світлу деревину з легким відблиском. Липа часто використовується в меблевій промисловості, виготовленні різноманітних виробів, включаючи дитячі іграшки.

Безпека

Безпека є найважливішим аспектом під час вибору кроватки для малюка. Переконайтеся, що кроватка дитяча має надійні борти, які не дозволять дитині випасти. Також важливо, щоб відстань між бортами була меншою за 6 см, щоб уникнути травмування. Дитяче ліжко з бортиком додасть упевненості батькам та прибере зайві переживання.

Деякі кроватки мають колеса, що дозволяє легко переміщати їх по кімнаті, але переконайтеся, що колеса мають засувку, щоб уникнути випадкового руху кроватки.

Регульована висота матраса

Багато кроваток для малюків мають можливість регулювання висоти матраца. Це дозволяє вам знизити висоту, коли дитина вже починає самостійно сидіти або стояти, щоб уникнути випадків випадання з кроватки. Також це зручно для батьків, оскільки вони можуть легко покласти та підняти дитину з кроватки без надмірних зусиль.

Доступні варіанти висоти матрасів: 7 см / 8 см / 10 см / 12 см.

Додаткові функції

Деякі дитячі кроваті мають додаткові функції, які можуть бути корисними для батьків та дітей. Наприклад, існують моделі, які мають вбудовану комоду або полиці для зберігання речей. Це може бути зручно, оскільки ви можете мати все необхідне для дитини під рукою. Також деякі кроватки мають маятниковий механізм, який допомагає заспокоїти дитину та заснути. Такая функція відмінно доповнюе дитяче ліжко для немовлят та спрощує життя батькам.

Кроватка або манеж?

Вибір між кроваткою та манежем для малюка залежить від ваших потреб, просторових умов, ступеня мобільності малюка та інших факторів. Розглянемо обидві опції:

Кроватка

 • Переваги: Ліжко дитяче забезпечить безпеку малюка під час сну, особливо коли воно обладнане відповідними боковинами та матрацем. Воно може використовуватися протягом декількох років для дітей різного віку.
 • Недоліки: Ліжко для дитини залишається стаціонарним, що може бути не зручно в ситуаціях, коли потрібно тримати малюка на виду в інших частинах помешкання.

Манеж

 • Переваги: легко переміщується, що дозволяє тримати малюка під час вашої активності в будинку. Забезпечує безпеку малюка в межах обмеженого простору. Може використовуватися для гри та відпочинку, а також як місце для сну.
 • Недоліки: Манежі зазвичай використовуються для молодших дітей і втрачають свою актуальність, коли малюк стає активнішим і може самостійно рухатися.

Обидві опції можуть бути корисними в різних ситуаціях. Кроватка добре підходить для комфортного сну, тоді як манеж може бути зручним для використання під час вашого повсякденного життя вдома. Важливо врахувати індивідуальні потреби вашої сім'ї та специфіку житлового простору перед тим, як зробити вибір.

Дизайн

Останнім, але не менш важливим аспектом є дизайн кроватки. Ви можете знайти кроватки в різних стилях та кольорах, щоб підібрати їх до інтер'єру кімнати. Наприклад, дитяче ліжко для дівчинки може мати ніжний рожевий дизайн із привабливим декором. Тоді як дитяче ліжко для хлопчика – буде виконане в яскравих кольорах із малюнками улюблених героїв.

Також варто звернути увагу на те, як легко кроватка розбирається та складається, оскільки може виникнути протреба перенести її в інше місце або зберегти для майбутнього використання.

Підсумок

Сподіваємось, після нашого корисного гайду питання “Яке купити дитяче ліжко?” вже не буде турбувати молодих батьків.

Наші поради допоможуть вам визначити напрямок, у якому варто рухатися під час пошуку потрібного ліжека. Ліжечко чи манеж, дерево чи пластик, із шухлядою чи маятником – всі варіанти можна обрати на сайті https://kolyaska.ua/ua/dityacha-kimnata/krovatki. Усі вони заслуговують вашої уваги. Адже найголовніше обирати меблі, які відповідають саме вашим потребам та потребам вашого малюка. Бажаємо вам чудового сну!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Відгук
Рейтинг